logo klubu

Vojensko - historický klub Erika Brno

 

Bitva u Slavkova, děti a VHK Erika

Začátek prosince je již tradičně oblíbenou dobou pro každého milovníka Napoleonských válek - v obci Tvarožná se totiž každoročně koná rekonstrukce slavné Bitvy u Slavkova z roku 1805. Jelikož se mezi členy našeho klubu nachází několik nadšenců, kteří se této akce již mnoho let účastní, vymyslel Bruno na letošek zajímavý plán. Půjdeme předvést carského vojáka a markytánku dětem do mateřské školky v Tvarožné.
   Plán byl s nadšením přijat a v pátek ráno před bitevním víkendem jsme vyrazili. Mimo ruského vojáka z Apšeronského pluku a markytánky jsme dětem na pobavení vzali i pár dobových kostýmů, které nám laskavě zapůjčila Agentura REX.
   Musím říct - očekávala jsem, že děti budou mít radost a voják je zaujme, ale nadšení, které nastalo po Brunově příchodu, mě opravdu překvapilo. Děti se okamžitě kolem něho shlukly a obdivovaly a osahávaly každý kousek výzbroje a výstroje, velký úspěch měla zejména křesadlová puška - i když ji naráz muselo držet šest dětí, aby ji vůbec unesly.
    Když se děti nabažily vojáka, vytáhli jsme kloboučky a vojenské čepice a nastal ten pravý veselý mumraj. Dalších asi čtyřicet minut se ve školce zkoušelo, promenádovalo, fotilo a užívalo - zkrátka nefalšovaná dětská radost…
   Ze školky jsme odcházeli v dobré náladě a velice pozitivně nabiti. Spontánní nadšení dětí a radost v jejích očích nám byly tou největší odměnou a získali jsme z tohoto příjemného půldne mnoho energie do nadcházejícího "Slavkovského" víkendu.


Text a foto Michaela Wecker

FOTOGALERIE

 

[ Zpět ]
 

NAVRCHOLU.cz

 

Vojensko - historický klub Erika Brno, Viniční 136, 615 00 Brno
 
webmaster@militaryclub.info

© 2012 VHK Erika Brno - všechna práva vyhrazena.