logo klubu

Vojensko - historický klub Erika Brno


09.12.2013
Dobrý den, chci se zeptat, jaká je situace při prodeji znehodnocených zbraní do zahraničí soukromou osobou - je toto nějak omezeno ze strany našeho práva? Předem děkuji a přeji hezký den.
Jakub Mourek

Prodej zbraní kategorie "D", do které patří i zbraně řádně znehodnocené ve smyslu zákona č. 119/2002 Sb. (dále jen zákon o zbraních) a prováděcí vyhlášky MPO č. 371/2002 Sb., není z hlediska zákona o zbraních a Vašeho dotazu omezen. Zbraně kategorie "D" může nabývat do vlastnictví osoba starší 18 let, způsobilá k právním úkonům, připadně právnická osoba.
Problém může nastat na straně nabyvatele, respektive osoby převážející zbraň, po opuštění území České republiky - je třeba ověřit, zda zbraň znehodnocená dle našeho právního předpisu, označená českou znehodnocovací značkou a průkazem o znehodnocení je za znehodnocenou považována i v zemi cílové, případně tranzitní a zda tamní legislativa dovoluje držení, případně nošení takové zbraně. V opačném případě se osoba převážející zbraň vystavuje riziku trestního stíhání v dané zemi.

 

[ Zpět ]

NAVRCHOLU.cz

 

Vojensko - historický klub Erika Brno, Viniční 136, 615 00 Brno
vhk-erika@email.cz

© 2013 - VHK Erika Brno - všechna práva vyhrazena.